вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Членовите на „Солзи и смеа“ имале сообраќајка на Плетвар

Автомобилот со кој што се возеле членовите на театарската група „Солзи и смеа“ се превртел на планинскиот превој Плетвар

solzi i smea soob

Поврзани вести

Членовите на театарската група Солза и смеа, викендов имаа сообраќајна незгода на Плетвар, објави битолската телевизија Тера.

Во саботата на 21 декември нешто после 11 часот, на пат за Скопје, на планинскиот превој Плетвар после тунелот, автомобилот со кој што се превезувале им излизгал на патот и се превртиле. Од драмската група велат дека пред нив имало и други два битолски автомобила кои заради лизгавоста на патот, излетале од коловозната лента.

За среќа никој од групата не е повреден, рекоа за Тера Телевизија. Го продолжиле патот до Скопје каде имале професионален ангажман, а потоа се вратиле во Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести