среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Чола им се жалел на даночниците колку лошo се живее денеска

zdravko-colic-estrada-poreska-uprava-foto-dadod-jils-1422314668-611316 (1)

Последни вести

Српската даночна управа продолжува со „чешлање“ на имотот на естрадните личности.

Најголемата балканска поп ѕвезда, Здравко Чолиќ, оваа законска обврска ја сфатил сериозно, па на сослушувањето со себе го понел и својот книговодител. Пејачот од Даночната управа излегол околу 15 часот, прилично опуштен, а како што дознава српски Курур, тој повеќе од два часа зборувал за убавиот живот во старата Југославија и се жалел колку многу е тешко денеска да се преживее. Од имот тој пријавил дека поседува само една куќа од 200 квадрати.

„Имав некои посети по канцелариите, па додека се да раскажам, помина многу време. Луѓето ме сакаат, а не ме познаваат лично. Убаво им е да ме глеаат. Не им пеев, но убаво разговаравме и се потсетивме на некои убави времиња. Мислам дека повеќе нема да доаѓам тука. Јас имам фирма која ги води сите мои работи и на тој начин имаат увид за секој мој трошок, сите работи кои ги работам и тоа ми ги олеснува околностите“, вели Чола.

zdravko-colic-estrada-poreska-uprava-foto-dadod-jils-1422314668-611316

Гоца Тржан со своето момче пристигнала во Даночната управа.

„Јас немам путер на главата и мене овој разговор ми беше одличен. Ништо не кријам, Со мене даночниците се фотографираа бидејќи сум доволно популарна“, вели Тржан.

goca-trzan-estrada-poreska-uprava-1422314668-611315

Најчитани вести