Македонија,Крими хроника

Човек прегазен кај Градска, се бори за живот

Човек прегазен кај Градска, се бори за живот

Човекот кој предмалку беше прегазен кај Градската болница во центарот на Скопје се бори за живот.

Како што дознава Курир, тој по пристигнувањето на Итната медицинска помош, бил однесен во ГОБ „8-ми Септември“ каде во тек е хируршка интервенција.

Повеќе детали за неговата сосотојба не се познати, а се уште нема информации за неговиот идентитет.

Од полицијата за Курир велат дека човекот бил удрен од автомобил.