петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Човек прегазен кај Градска, се бори за живот

soobrakajka-aaa

Поврзани вести

Човекот кој предмалку беше прегазен кај Градската болница во центарот на Скопје се бори за живот.

Како што дознава Курир, тој по пристигнувањето на Итната медицинска помош, бил однесен во ГОБ „8-ми Септември“ каде во тек е хируршка интервенција.

Повеќе детали за неговата сосотојба не се познати, а се уште нема информации за неговиот идентитет.

Од полицијата за Курир велат дека човекот бил удрен од автомобил.

Најчитани вести