вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 25

Човек се самозапали во Австралија, 26 лица повредени

Најмалку 26 лица се повредени, од кои шестмина се наоѓаат во критична состојба, кога маж се самозапалил во преполна банка со луѓе во Австралија.

австралија

Поврзани вести

Полицијата соопшти дека мажот влегол во филијала на Комонвелт банка во Мелбурн, носејќи запалива течност, а според неофицијални информации тој се полеал со течностa и се самозапалил.

Очевидец изјавил дека слушнал силна експлозија и врескање од деца.

Полицијата го истражува мотивот за инцидентот и дали станува збор за тероризам.

Најчитани вести