петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Човекот кој изврши упад во холандската телевизија е уапсен

holandija_napad

Последни вести

Деветнаесетгодишното момче кое синоќа упадна во Холандската телевизија и побара да зборува пред гледачите, беше уапсен, пренесе Њујорк Тајмс.

За среќа во инцидентот никој не беше повреден, но телевизијата цел час не емитуваше програма.

Според полицијата, човекот користел лажен пиштол и претходно немал криминално досие. Засега мотивите за нападот остануваат непознати.

Обвинителот Јохан Бак изјави дека човекот е од градот Пијнакер, а неговото име засега останува непознато.

ФОТО: Presstv.ir

Најчитани вести