недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Чудо на природата: Улиците на Сао Паоло прекриени со мраз

1

Поврзани вести

Силно невреме го зафатило бразилскиот град Сао Паоло во неделата, по што улиците останале прекриени со мраз.

2

Жителите биле изненадени и велат дека не виделе ништо слично. Крововите и улиците биле целосно прекриени со мраз.

3

Невремето зад себе оставило пустош, а мразот создал проблеми, најмногу за возачите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести