вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чудо на природата: Водопад со лава

Ретка и неверојатна природна убавина

lavaaa

Поврзани вести

Ремек дело на природата, секој февруари неколку часа пред зајдисонце во Калифорнија може да се види фасцинантна глетка која за жал трае само неколку минути. Во тој момент сончевата светлина која паѓа под одреден агол и прави водопад за да изгледа како вулканска лава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести