понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чулев повреден во сообраќајка?

Според информациите, во службениот автомобил на Чулев кој се враќал од службен пат од Бугарија удрило возило, марка „БМВ“ со бугарски регистерски таблички.

culev

Последни вести

Директорот на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, синоќа преживеал сообраќајна несреќа, објавија повеќе македонски портали, повикувајќи се на неофицијални извори во Агенцијата.

Според информациите,  во службениот автомобил  на Чулев кој се враќал од службен пат од Бугарија  удрило возило, марка „БМВ“ со бугарски регистерски таблички.

За среќа, Чулев поминал со помали повреди на градниот кош, а неговиот возач има скршена нога. Во автомобилот бил и раководителот на одделот за аналитика кој имал помали повреди на главата.

Од Министерството за внатрешни работи, потврда за сообраќајката нема.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести