среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Чувар го оштетил ЈП „Македонски шуми“ за околу 250 евра

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

Дваесет и шестгодишниот Д.Н., вработен како шумочувар во ЈП Македонски шуми-подружница Радовиш бидејќи ја злоупотребил својата должност.

Тој спротивно на законот за шуми, му издал испратница на И.А. кој имал одобрение за собирање на огревно буково дрво во количина која не соодветствува со реалната состојба, со што го оштетил ЈП „Македонски шуми“ за 14.552 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести