петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

„Чувствувам грижа на совест што и го дадов дуксерот на Тијана„

bajmok-tijana-300x218

Последни вести

Во судот во Суботица вчера сведочеа двајца другари на Тијана Јуриќ која беше брутално убиена.

– Не се сеќавам дека таа ноќ или некогаш претходно сум го видел Драган Ѓуриќ во Бајмок, човекот ми е непознат. Жал ми е што тогаш не отидов со Тијана заедно да го вратиме дуксерот, но таа не сакаше да ја испратам – сакаше да оди сама,  ова пред Високото јавно обвинителство во Суботица го изјавил 15-годишниот  Стефан Л., другар на Тијана, која на 26. јули беше сексуално злоставувана и убиена од Драган Ѓуриќ, месар од Сурчин.

Обвинителот, освен Стефан, го сослушал и 15-годишниот Лука Л. со кој Тијана била на фудбалскиот турнир во Бајмок, кобната вечер.

И Лука пред обвинителот рекол дека чувствува грижа на совеста бидејќи кобната ноќ ја замолил Тијана да му го причува дуксерот додека тој играл фудбал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести