петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Циклонот Нестор ја „потопи“ Хрватска, во сабота се очекува и во Македонија

ciklon500

Последни вести

Циклонот „Нестор“ денеска донесе обилни врнежи во Хрватска, силен дожд и град попладневно го зафати и Загреб, а од удар на гром изгоре семејна куќа во Копривница.

Според хрватските синоптичари, циклонот „Нестор“ кон крајот на утрешниот ден ќе се спушти кон Србија, а во сабота можно е да дојде и во Македонија, но со значително ослабен интензитет, поради што не се очекуваат посериозни проблеми, освен намалување на температурите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести