петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Циклонот попладне стигнува кај нас

дозд-520x339

Поврзани вести

Околу пладне, а особено попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во источните делови и се очекува да наврнат над 35 л/м2 воден талог. Можно е да има и изолирана појава на град.

И утре под влијание на циклонска активност времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Во сабота ќе биде претежно стабилно, а попладне ќе има услови само за изолирана појава на краткотраен дожд, особено во планинските подрачја.

Стабилно и потопло време ќе биде во недела и понеделник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести