сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Циколонот Талија доаѓа на Балканот

ciklon-500

Последни вести

Балканот се подготвува за ново невреме.

Веќе од средината на оваа недела ќе пристигне циклонот „Талија“ при што се очекува да донесе големо количество на врнежи на дожд и силен ветер.

Најголемото невреме на Балканот се очекува да биде во четврток кога циклонот ќе ја погоди Хрватска.

Метеоролозите велат дека во текот на неделата во регионот ќе има голем пад на температурите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести