петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Црна Гора ќе настапи на Евровизија со песна од Жељко Јоксимовиќ

joksimovik

Последни вести

Жељко Јоксимовиќ по шести пат ќе оди на Евросонг. Српскиот кант автор ја прифати поканата на црногорската делегација да напише песна со која нивниот претставник Ненад Кнежиќ Кнез ќе се натпреварува во Виена на европската музичка манифестација, која ќе трае од 19 до 23 мај.

– Точно е дека добив повик од Црногорците и тоа за мене е голем предизвик. Секоја година добивам многу повици за да напишам песна за Евровизија. Така беше и тука и тоа добив повик од три земји. Иако сум во завршна фаза со работата за својот албум, понудата од Црногорците е нешто што навистина не можам да го одбијам, потврдил Јоксимовиќ за Курир.рс.

Најчитани вести