четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Црна Гора: Лани запленети 1,4 тони дрога

skank

Поврзани вести

Црногорската полиција лани запленила 1.389 килограми дрога, најмногу сканк, а поради препродавање на наркотици се уапсени 135 лица, соопштуваат медиумите во Подгорица.

Како што се наведува, од вкупно запленетата дрога, околу 1.380 килограми се однесуваат на сканк, 7,5 килограми на хероин, а одземени се и неколку килограми од други видови на наркотици.

Полицијата соопшти дека Црна Гора, најчесто, и понатаму е транзитна зона кога е во прашање дрогата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести