среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Црна Гора лобира за членство во НАТО

nato-zname

Поврзани вести

Црногорската дипломатија се обидува да го искористи постепеното зголемување на интересот на САД за проширување на НАТО и да издејствува покана на самитот на Алијансата, што ќе се одржи во Велика Британија, пренесе Радио Слободна Европа.

Според медиумите во Подгорица, премиерот Мило Ѓукановиќ се обидува да издејствува средба со американскиот потпретседател Џо Бајден за време на неговиот престој во Вашингтон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести