вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Црна Гора: Уапсени 16 лица осомничени дека вршеле трговија со луѓе

trgovija-so-lugje

Последни вести

Во полициската акција „Колосек“ утрово се уапсени 16 лица поради сомнение дека организирале криумчарење на луѓе, објави Радио телевизија Црна Гора, пренесе МИА.

Како што е прецизирано, од уапсените 16 лица, 11 се лишени од слобода во Подгорица, а петмина во Рожај.

Уапсените се товарат за извршување кривично дело криумчарење луѓе на организиран начин, пренесува РТЦГ од извори во полицијата.

фото: Фактор.мк

Најчитани вести