четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Црните кутии од урнатиот хеликоптер ќе се преслушуваат во Москва

Вакво нешто произлегува и од купопродажниот договор меѓу МВР и рускиот производител на хеликоптери, според кој, во случај на несреќа правото на преслушување го има производителот.

helikopter

Поврзани вести

Во Меѓународниот воздухопловен комитет со седиште во Москва, Русија, ќе се преслушуваат црните кутии од хеликоптерот на МВР, кој се урна на 10 јули во Струмица, соопшти вчера Јавното обвинителство.

Вакво нешто произлегува и од купопродажниот договор меѓу МВР и рускиот производител на хеликоптери, според кој, во случај на несреќа правото на преслушување го има производителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести