вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Црногорецот Гајовиќ пристигна во Фени Индустри

Goran-Gajovi--615x400

Поврзани вести

Фени Индустри се засили со играчот на Игокеа, Црногорецот Горан Гајовиќ кој би требало да биде последниот трансфер на кавадарчани пред новата сезона. Кавадарчани одново имаат големи амбиции по двете просечни сезони, а Гајовиќ сигурно ќе донесе квалитет плус во играта на екипата на тренерот Малинков. Овој 26-годишен кошаркар претходно во својата кариера, покрај за Игокеа, има настапи и за Сутјеска, Приморје, Даниловград…, па се очекува да биде сериозно засилување за Фени пред новите предизвици.

„Задоволство ми е што годинава доста рано го комплетиравме целиот тим, и во наредниот период ќе можеме во целост да му се посветиме на тренинзите и воигрување на екипата. Гајовиќ дефинитивно беше кариката која ни недостасуваше на позицијата три, па од денес тој и официјално е наш играч“ – вели директорот на Фени Индустри, Трајче Попов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести