четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Цртање на асфалт во Градски парк

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Утре петок, со почеток во 10:30 часот, во Градскиот парк, на просторот зад фонтаната, ќе се одржи традиционалната манифестација „Цртање на асфалт”, која што ја организираат Детскиот културен центар „Карпош“ и Градот Скопје, по повод денот на македонските просветители Кирил и Методиј. Во оваа традиционална манифестација ќе се вклучат деца од сите градинки во Скопје.

ДКЦ „Карпош” ќе обезбеди материјали за цртање (креди во боја), пригодна програма и симболични награди за учесниците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести