петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Црвена Звезда исфрлена од Европа!

CRVENA ZVEZDA ISFRLENA

Поврзани вести

Поради непочитување и кршење на правилата за Финансиски Фер-Плеј, шампионот на Србија, тимот на Црвена звезда, нема да настапи во квалификациската рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, во престојната 2014/2015 сезона.

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) потврди дека на Црвена звезда и е одземена лиценцата за настап во Лигата на шампиони, но шампионот на Србија има рок од десет дена да поднесе жалба до Меѓународниот суд за арбитража во спортот.

УЕФА, исто така, соопшти дека за неколку дена може да покрене и постапка против Фудбалскиот сојуз на Србија поради неоснованото доделување лиценца за Црвена Звезда

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести