вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

“Црвено-црните” заминаа за Полска

vardar1

Поврзани вести

Ракометарите на Вардар утринава заминаа за Полска, каде утревечер во Плок ќе го играат првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите против екипата на Висла.

Нашиот тим ќе патува директно до Варшава, а потоа со автобус ќе се упати до Плок. За денеска е предвидено тимот да има тренинг во Орлен арената каде треба да се игра и натпреварот. Со екипата отпатува и Матјаж Брумен кој неколку недели не играше поради повреда, а тренерот Раул Гонзалез ќе реши дали тој ќе игра на натпреварот.

vardar2

На мечот во Плок, Полска судиите доаѓаат од Франција, Тијери Денц – Денис Рајбел, додека делегати се Рето Морело (Швајцарија) и Бјорн Хогснес (Норвешка)

Средбата се игра во сабота, 14 март во 20,45 часот.

Извор: rkvardar.com.mk

Најчитани вести