петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ЦСКА Москва и Баерн Минхен го отвараат второто коло во ЛШ

ibraimi

Поврзани вести

Тимот на Чилеанецот Мануел Пелегрини ќе се обиде да се врати во игра по поразот од Баерн Минхен во последните минути од дуелот на „Алијанц Арена“ во првото коло, кога Боатенг стрелаше прецизно за баварците.

Од друга страна, Рома ја декласираше ЦСКА Москва на својот стадион, така што вечерва ќе има прилика да ја зацврсти позицијата на табелата и да му избега на Манчестер Сити. Овие два тима никогаш претходно не играле меѓусебен натпревар.

Нашиот Ибраими со својот Марибор ќе гостува кај Шалке во Германија и ќе се обиде да се претстави во најдобро светло пред публиката во Гелзенкирхен.

2. коло Лига на шампиони (вторник):

18:00 ЦСКА Москва – Баерн Минхен, 20:45: АПОЕЛ – Ајакс, БАТЕ – Атлетик Билбао, Манчестер Сити – Рома, ПСЖ – Барселона, Шалке – Марибор, Шахјтор – Порто, Спортинг – Челси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести