понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ЦУК: Без електрична енергија делови од Скопје

Делови од Скопје во текот на утрешниот ден ќе имаат прекини на напојувањето со електрична енергија, известија од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

download

Последни вести

Делови од Скопје во текот на утрешниот ден ќе имаат прекини на напојувањето со електрична енергија, известија од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Утре во периодот од 09.00 до 15.30 часот без електрична енергија ќе биде дел од село Чардак, општина Чучер Сандево, дел од улица Васко Карангелевски бр.1 и бр.19 во општина Аеродром помеѓу 10.00 и 13.00 часот, како и корисниците на дел од село Батинци и во село Радуша, село Дворце и село Орашке во општина Сарај во периодот од 09.00 до 15.00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести