петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ЦУК: Делови од Скопје утре без струја

Electricity+pylons

Последни вести

Според известувањето на Регионалниот центарот за управување со кризи на Град Скопје, утре 11.06 без електрична нергија ќе бидат делови од општина Ѓорче Петров во периодот од 09.00 до 12.00 часот улицата Ѓуро Салај, во општина Аеродором дел од с. Горно Лисиче, кај Црквата св.Петар и Павле во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од село Грчец во општина Сарај помеќу 09.00 и 15.00 часот, дел од село Кучевиште во општина Чучер Сандево и во општина Шуто Оризари улиците Волт Дизни и Димче Мечето во истиот период.  Без напојување со електрична енергија ќе останат и жителите во село Бардовци во општина Карпош на уллицата 18 во периодот од 09.00 до 15.30 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести