петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Цвеќе за загинатите во земјотресот од 1963 година

Собраниската делегација ќе биде предводена од Антонијо Милошоски, потпретседател на Собранието на Република Македонија, а во состав: Драган Данев и Рамиз Мерко.

zemjotres

Последни вести

Делегација на Собранието на Република Македонија, утре, во 10 часот, на гробиштата Бутел, ќе положи венец свежо цвеќе, по повод 51 година од катастрофалниот земјотрес во Скопје.

Собраниската делегација ќе биде предводена од Антонијо Милошоски, потпретседател на Собранието на Република Македонија, а во состав:  Драган Данев и  Рамиз Мерко.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести