петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Цветна топка го украси булеварот ВМРО

c

Поврзани вести

Средишното зеленило на булеварот ВМРО, пред објектот на „Македонска пошта“ е украсен со цветна топка.

Цветната фигура е изработена од 1495 црвени бегонии, а постаментот го сочинуваат 1420 бели бегонии.

c1

За наводнување на цветната топка е поставен комплетен автоматски систем за полевање.

Со ова Град Скопје ги продолжува активностите за уредување и разубавување на просторот со цвеќиња и со цветни аранжмани следејќи ги светските трендови.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести