петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 62

Цветно дефиле за патронатот на Кисела Вода

Во 11 часот е предвидено цветно дефиле на дечињата од градинките и основците, кое ќе започне во 11 часот на крстосницата на улицата Народни Херои и булеварот Борис Трајковски и ќе продолжи со приредба во паркот Шопен во 12 часот.

download (2)

Поврзани вести

По повод патрониот празник на општина Кисела Вода, Ѓурѓовден,  денеска ќе биде организирана свеченост во чии рамки се опфатени повеќе активности.

Во 11 часот е предвидено цветно дефиле на дечињата од градинките и основците, кое ќе започне во 11 часот на крстосницата на улицата Народни Херои и булеварот Борис Трајковски и ќе продолжи со приредба во паркот Шопен во 12 часот.

Во попладневните часови, со почеток во 18 часот, ќе се одржи концерт на Културно Уметничките Друштва од општина Кисела Вода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести