петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Д-р.Евица Бојаџиева замина на лекување во Кина

evicaaa

Последни вести

Со собрани 80 проценти од вкупната потребна сума за третманот за лекување во НР Кина, д-р Евица Бојаџиева во присуство на членови на нејзиното смејство и преставници од иницијативниот одбор за собирање финансиски средства за нејзиното лекување, замина на лекување во Кина.

Од иницијативниот одбор информираат дека хуманитарната акција за собирање финансиски средства за лекувањето на д-р Евица продолжува и во наредниот период.

Граѓаните на Република Македонија можат да продолжат да донираат на телефонските броеви: 077/143-702 ВИП; 075/143-200 ОНЕ и 070/143-108 Т-Мобиле, како и на отворената донаторска жиро-сметка:

300081000001453 Комерцијална банка АД Скопје  Дознака: Евица Бојаџиева-хуманитарна сметка.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести