петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Д-р Ставриќ излегува од притвор

Вечерва, а најдоцна до утре наутро, д-р Дејан Ставриќ треба да излезе од притвор, бидејќи Јавното обвинителство во рок од 24 часа од носењето на пресудата не поднело жалба.

photo_verybig_5438

Поврзани вести

Вечерва, а најдоцна до утре наутро, д-р Дејан Ставриќ треба да излезе од притвор, бидејќи Јавното обвинителство во рок од 24 часа од носењето на пресудата не поднело жалба.

Од Основниот суд Скопје 1 потврдуваат дека офтамологот, правосилноста на пресудата ќе ја чека на слобода.

Во понеделникот, по шестчасовно судско рочиште д-р Ставриќ беше осуден на една година затвор за обвинението дека земал мито и посредувал за инвалидска пензија.

Офтамологот Ставриќ во притвор помина 20 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести