петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Да бидеме хумани, да и помогнеме на Ивана!

filantropija-crnoj-gori-humanost-pod-znakom-pitanja-slika-117363

Поврзани вести

Ивана Величковска (23) од Куманово веќе подолг период се бори со леукемија и се наоѓа во многу лоша здравствена состојба.

Мора да замине на лекување во странство за што и се потребни 150.000 евра, но нејзиното семејство не е во можност само да ги обезбеди парите.

Трансплантацијата на коскена срж треба да се изврши во германскиот град Фленсбург, па затоа се молат сите граѓани доколку се во можност да помогнат.

Да бидеме хумани и да донираме на жиро сметката 530500014791778 во Охридска банка.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести