понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Да и помогнеме на дваесет и едногодишната Олгица!

18500Untitled-2

Последни вести

Дваесет и едногодишната Олгица Тодоровска боледува од карцином на гениталиите. По пет операции карцинот и се проширил на дел од тенкото црево и мочниот меур.

Олгица во моментот е на лекување во Скопје и покрај редовната хемотерапија потребно е да прима и биолошка терапија за која се потребни поголеми финансиски средства.

17500Untitled-1

Доколку сте хумани и сакате да и помогнете на Олгица завртете на броевите 070 143-102 и 077 143-706 со што донирате 100 денари, или за поголема сума да уплатете на жиро сметка во банка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести