четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Да и помогнеме на Ивана која боледува од леукемија

pomos

Поврзани вести

Во Младинскиот културен центар – Кино Фросина вечерва ќе се одржи хуманитарна акција  за собирање средства за помош Ивана Величковска, студент на Правниот факултет, која боледува од леукемија и и се потребни средства за лекување.

Посетителите ќе бидат во можност да ја видат промоцијата на првиот спот на групата Улична Мисла, а присутните ќе можат да го купат нејзиниот албум по цена од 100 денари, средства кои во целост ќе бидат наменети за помош на Ивана Величковска.

Ќе следува и настап на „Break Dancers“ под мотото „Играј и живеј здраво“, а на присутните ќе им се доделуваат награди „Панорамско надлетување над Скопје со авион во времетраење од 30 минути претставено со слоганот –Биди Хуман и полетај со Улична Мисла“, ваучер за тетовирање во вредност од 50 евра кај уметничката и тату артист, Емилија Пендева.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести