сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Да му помогнеме на Патрик да ја најде Македонката со најубави очи

patrik

Поврзани вести

Приказната на Словенецот Патрик кој се заљубил во Македонката со најубави очи е доказ дека љубовта на прв поглед и романтичните приказни постојат.

Тие се запознале додека непознатата Македонка била на посета во Словенија.

Се сретнале на мостот Tromostovje (Triple Bridge) во Љубљана, зборувале, се смееле, танцувале, но накратко таа морала да замине.

Засега, со оглед на јавното обраќање на Патрик, љубовта од негова страна е потврдена, но дали истото го чувствува и девојката ќе се дознае доколку успее да ја пронајде.

Патрик се вљубил во нејзините очи кои не може да ги заборави. Единствен податок што веројатно го знае за неа е дека најверојатно студира на Факултетот за социјални науки.

Токму затоа, испечатената порака ја залепил таму, со надеж дека ќе ја прочита и ќе му се јави на некој од контактите кои ги има оставено.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести