петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

„Да не направев глупост Жаклина уште ќе беше жива“

ivan-grujic-zaklina-kojic-ubio-zenu-batine-bivsi-momak-jagodina-foto-neboj-1428351197-635701thrtrt

Последни вести

Чувствувам вина затоа што не го пријавив тој монструм во полиција. Ако го пријавев Жаклина се уште ќе беше жива, вели Иван Грујиќ, поранешното момче на убиената Жаклина од Србија.

– Кога ја запознав имав друга девојка, но многу ми се допадна. Бевме во врска еден месец, но раскинавме бидејќи се оженив со друга. Тој брак траеше неколку месеци, па ја побарав Жаклина. Дознав дека се омажила за Стеван, но за мој инает, вели тој за српскиот Курир.

Тој се изненадил кога пред две години добил повик од сега убиената. Му  рекла дека Стеван ја малтретира и тепа и не може да издржи. Ја видел со страшни модринки по телото.

– Ја молев да одиме во странство заедно со децата, но се плашеше и не се согласи. И беше страв од насилникот со кој живееше, додава Иван.

Кога љубоморниот Стеван го викнал да се видат, Иван му кажал дека не е со неговата сопруга и дека немал секс со неа, но не му поверувал.

За потсетување, насилникот ја претепа Жаклина, а таа почина од тоа што органите и експлодирале од насилните удари. На монструмот рацете му беа модри од тоа што крвнички ја тепал сопругата.

Најчитани вести