недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Да се биде или не за Манчестер Јунајтед и Дејвид Мојес

da se bide ili ne

Поврзани вести

Реванш 1/8 финалниот дуел од Лигата на шампиони, против грчкиот преставник Олимпијакос, лесно може да се покаже како последен на кој Дејвид Мојес ја извршувал функцијата менаџер на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед.

Наследникот на сер Алекс Фергусон, ќе се спаси од уште еден голем срам само доколку неговите избраници забележат триумф на „Олд Трафорд” со три или повеше гола разлика.

„Секој ден работам со овие фудбалери, знам колку се квалитетни, знам дека можат да одиграат многу подобро, дека ова не е вистинското лице на Манчестер Јунајтед. Јас верувам во моите фудбалери, знам што можат да направат, дека ова не е максимумот. Точно дека не играме како што треба, но се надевам дека ќе одиграме совршено, без грешка на реванш дуелот против Олимпијакос. Јас верувам дека ние ќе се радуваме на пласманот во следната рунда”, изјави менаџерот на Јунајтед, Дејвид Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести