сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Да се биде или не за Вардар и Работнички

da se bide ili ne vardar

Поврзани вести

За неколку часа ќе стартува можеби најважниот натпревар за Работнички и Вардар во актуелната сезона, а дуелот ќе се одигра на националната арена “Филип Втори”.

Ниту една од екипите нема право на кикс, но трите бода се поголем императив за фудбалерите на Вардар кои само со победа ќе останат во игра за шампионската титула.

Бомбардерот на Вардар, Филип Ивановски пред натпреварот изјави дека Работнички има многу квалитетен тим, но трите бода сигурно ќе завршат на црвено-црното конто.

“Знаеме што значи овој натпревар за нас, ова е многу важен натпревар и само со победа ќе се доближиме на Работнички на само еден бод разлика со што притисокот во последните две кола ќе биде врз нив. Добро ги знаеме квалитетите на Работнички и од каде доаѓа опасноста, но и ние ги познаваме нашите способности и квалитети. Ќе биде интересен натпревар, ќе се бориме до последната капка пот и ќе дадеме се од себе да ги освоиме 3-те бода“, изјави Ивановски.

Денеска на програмата: Хоризонт Т. – Пелистер, Брегалница – Металург, Шкендија – Ренова, Македонија ЃП. – Гостивар, Еуромилк – Напредок, Работнички – Вардар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести