недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Дачиќ денеска во официјална посета на Бугарија

Српкиот премиер Дачиќ денеска е во официјална посета на Софија каде ќе има средби со неговиот домаќин премиерот Орешарски

ivica dacic

Поврзани вести

Премиерот на Србија, Ивица Дачиќ денеска ќе биде во официјална посета на Бугaрија каде ќе разговара со претседателот Росен Плевнелиев и премиерот Пламен Орешарски.

Дачиќ ќе се сретне и со претседателот на Собранието на Бугарија, Михаил Миков и претседателот на Бугарската  социјалистичка партија Сергеј Станишев.

Бугарската новинска агенција БТА, Дачиќ прво ќе разговара тет-а-тет со бугарскиот колега Орешарски, по што ќе следи пленарна седница на делегации од двете земји.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести