четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ и Дарко Шариќ заедно уништувале дрога

Србите се забавуваат со приказната како се погодило шеф во термоелектрната каде се уништувала запленета дрога да има исто име со озогласениот нарко бос и заедно со премиерот Дачиќ да ја фрлат дрогата во печките

ivica dacik darko sarik

Поврзани вести

Шефот на производство во Термоелектраната „Никола Тесла“ во Србија, каде минатиот викенд беше запалена запленета дрога има исто има со црногорскиот нарко бос, пишува српски „Телеграф“.

Премиерот на Србија, Ивица Дачиќ и полицискиот врв на државата биле нестрпливи пред палењето на запленетата дрога во Термоелектраната, бидејќи шефот на производство, Дарко Шариќ доцнел со носењето на вага за мерење на наркотиците.

Весникот „Новости“ пишува, дека со оглед на тоа што имал и други обврски, Дачиќ прашал зошто „операцијата“ доцни. Вработените во електраната одговориле дека се чека вагата на која се мерат наркотиците пред да се фрлат во печката.

„ До кога ќе чекаме? Како се вика тој човек?“, прашал Дачиќ.

„Дарко Шариќ“, му одговориле одговорните во термоелектраната.

Српската полиција ја спроведе опсежната акција “Гром“ со цел сузбивање на нелегалната трговија со дрога во која што беа уапсени повеќе од 120 лица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести