недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ: Дијалогот Белград – Приштина ќе продолжи по изборите

ivica dacic

Поврзани вести

Дијалогот меѓу Белград и Приштина ќе биде продолжен по изборите, изјавил премиерот на Србија, Ивица Дачиќ, јавува Радио телевизија Србија.

Дотогаш Владата, вели Дачиќ, е во секојдневен контакт со претставници на Европската Унија.

„Владата на Србија бараше можност за итна седница на Советот за безбедност на Обединетите Нации по повод моменталната состојан Косово и формирање на ’некаква така наречена косовска војска’“, вели Дачиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести