сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ и црногорскиот амбасадор ќе соработуваат на патот кон ЕУ

dacik-crnogorski ambasador

Поврзани вести

Српскиот премиер Ивица Дачиќ во денешниот разговор со амбасадорот на Црна Гора во Белград, Игор Јововиќ, оценил дека билатералните односи се значајно унапредени и дека посебно ќе биде значајна соработката на двете земји на патот кон Европската унија.

Дачиќ ја истакнал и потребата да се унапредат економските односи, соопштила владината Канцеларија за соработка со медиумите.

„Амбасадорот Јововиќ, кој наскоро ја напушта функцијата, дал голем допринес за унапредувањето на односите меѓу двете земји“, рекол српскиот премиер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести