понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ: И Ѓинѓиќ го уби државата!

Дачиќ во изјава за српската телевизија Б92 вели дека и Зоран Ѓинѓиќ е убиен од луѓе од државните органи

ivicadaciksprskipremier

Поврзани вести

Премиерот на Србија, Ивица Дачиќ за Б92 изјавил дека е праведно да биде решено убиството на Славко Чурувија, укажувајќи дека за тоа не постои ниту една политичка препрека и потсетил дека и премиерот Зоран Ѓинѓиќ го убиле луѓе кои работеле во државните институтции.

„Изгубивме 14 години вртејќи во круг“, вели Дачиќ и напоменал дека кој и да е одговорен за тој чин нема да биде ослободен од одговорност.

„Државата го уби и Зоран Ѓинѓиќ. Тоа го сториле луѓе од државните органи“, вели Дачиќ.

Јас не бев дел од државната власт во тој период, вели Дачиќ кој не одговорил на прашањето дали Слободан Милошевиќ дал налог за убиството на Чурувија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести