петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ: Ќе и’ вратиме на Русија во иста мерка

ivica dacic

Поврзани вести

Српскиот премиер, Ивица Дачиќ, рекол дека Србија нема да се приклучи кон мерките против Русија, бидејќи Русите никогаш не биле против Србија и ќе им вратат во иста мера.

„Најверојатно ќе вршат притисок и врз нас, но ние нема да ги расипеме односите со Русија“, рекол Дачиќ.

Тој рекол дека ги Србија го почитува територијалниот интегритет и суверенитет на секоја земја членка на Обединетите нации, но од друга страна, сигурно нема да се приклучи кон мерките против Русија.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести