четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ: Нема да има прекини во дијалогот меѓу Белград и Приштина

dacic

Поврзани вести

Нема да има застој во дијалогот меѓу Белград и Приштина, изјавил премиерот на Србија, Ивица Дачиќ, пишува денеска српскиот весник „Вечерње новости“.

Дачиќ учествувал на Конференцијата за безбедност во Минхен, на која учествувал и високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон, како и косовскиот премиер Хашим Тачи.

Тројцата разговарале за продолжувањето на дијалогот на 12 февруари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести