петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ: Одлуката на Пантиќ да не ја презеде функцијата градоначалник на Косовска Митровица е лична

dacic

Поврзани вести

Одлуката на Крстимир Пантиќ да не ја презеде функцијата градоначалник на Косовска Митровица предизвика остри реакции од страна на опозициските партии, пишува денеска српскиот весник „Политика“. Премиерот на Србија, Ивица Дачиќ, изјавил дека одлуката на Пантиќ е лична.

„Имаме проблем со тоа дека некој периферни прашања стануваат клучни и преку нив Приштина сака на секаков начин да ја афирмира својата државност“, изјавил Дачиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести