петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Дачиќ: Односите со Црна Гора во постојан подем

Посебно ќе биде значајна соработката меѓу двете држави на патот спрема ЕУ, како и потребата да се унапредат економските односи, оцени премиерот Дачиќ.

Ivica-Dacic-Kosovo-elections

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во денешниoт разговор со амбасадорот на Црна Гора на заминување, Игор Јововиќ истакна дека односите меѓу двете држави се значајно унапредени и се во постојан подем, соопшти српската Влада.

Посебно ќе биде значајна соработката меѓу двете држави на патот спрема ЕУ, како и потребата да се унапредат економските односи, оцени премиерот Дачиќ.

Тој истакна дека амбасадорот Игор Јововиќ, кој наскоро заминува од таа функција, дал голем прионес во унапредувањето на односите на овие две земји.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести