петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Дачиќ: Потребни се и предвремени претседателски избори

ivicadaciksprskipremier

Поврзани вести

Во Србија се неопходни и предвремени избори за претседател, изјавил лидерот на Социјалистичката партија Ивица Дачиќ, пишува денеска српскиот весник „Вечерње новости“.

Во обраќањето во Нови Сад, Дачиќ истакнал дека во Србија се променило се’, и дека се потребни и избори на ниво на Војводина, а во наредниот период и избори за претседател. Според него сите се познаваат веќе 20 години и тешко ќе може да се смени мислењето на некого за време на предизборната кампања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести