петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Дачиќ со честитки до Српската напредна партија

ivicadaciksprskipremier

Поврзани вести

Досегашниот српски премиер и лидер на Социјалистичката партија, Ивица Дачиќ и ја честита победата на Српската напредна партија, на спроведените парламентарни избори, пренесе белградското радио „Б-92“.

Според радиото, Социјалистичката партија, која ќе располага со околу 50 пратеници, е можен партнер при составувањето на новата Влада.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести