четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Дачиќ: Вучиќ го предадоа неговите луѓе, а не јас

tizer-1421277919-607925

Последни вести

Лидерот на СПС и српски шеф на дипломатијата, Ивица Дачиќ, по неколку дена молк, сепак изреагира на обвинувањата на поголемиот дел од министрите од редовите на СНС, кои ги обвинија социјалистите дека не ги застапуваат интересите на Владата и не го поддржуваат премиерот Александар Вучиќ, пишува српски Курир, пренесува НетПрес.

Дачиќ, топката ја префрли на коалициониот партнер СНС, обвинувајќи ги дека тие се оние кои не работат во интерес на Владата.

Така Далиќ во својата одбрана рекол дека СНС нема конкретни партнери од социјалистите и никој од неговите редови не работи против Владата и премиерот.

Најчитани вести