понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дачиќ: Зошто да има предвремени избори ако има резултати

ivicadaciksprskipremier

Поврзани вести

Српскиот премиер Ивица Дачиќ, вели дека нема проблем со организирање на предвремени парламентарни избори, но не гледа причина поради која тие треба да бидат закажани, пренесе агенцијата „Бета“.

Според Дачиќ ова е прва година во која Србија постигнала резултати, додавајќи дека за тоа им е многу благодарен на вицепремиерот Александар Вучиќ и на претседателот Томислав Николиќ. Според него помеѓу нив тројца нема забелешки за нивната работа.

„Ако некој сега се појави на избори не може да ја поддржува тезата дека Владата е лоша“, изјавил Дачиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести